stepanHONportret*(1976, Teplice).

Vystudoval FAMU, obor fotografie.

Dlouhodobě se věnuje dokumentární a reportážní fotografii. Připravil řadu společných i samostatných výstav. Několikrát byl oceněn v prestižní fotografické soutěži Czech Press Photo.

Od roku 1996 deset let intenzivně dokumentoval život na Zakarpatí. V roce 1998 podnikl s Janem Bouchalem cyklistickou expedici z Prahy ke břehům vysychajícího Aralského jezera v Kazachstánu. V roce 2003 a 2004 působil jako oficiální fotograf prezidenta české republiky.

Je spoluautorem dokumentárního filmu Půl čtvrté (ČT, 2008). Několik fotografických cyklů věnoval Moskvě, kde jeho fotografie v obřích rozměrech pokrývají stěny hotelu Pokrovka v centru metropole.

V Praze byl spoluautorem happeningu Dopravní andělé. Ve spolupráci s občanským sdružením Post Bellum portrétoval pamětníky pro výstavu "My jsme to nevzdali, příběhy 20. století“. Mnoho času strávil s postiženými lidmi v teplické Arkadii. Od roku 2010 jezdí do Norska fotografovat závody psích spřežení, kde se stal oficiálním fotografem nejslavnějších závodů psích spřežení na evropském kontinentu.